Ochrana práv vězně a vymáhání pohledávek

Ochrana práv vězně a vymáhání pohledávek

Byť je člověk omezen na osobní svobodě, život venku pokračuje dál.

Existují životní situace, kdy člověk je odsouzen k výkonu trestu odnětí svobody. Najednou není schopen řešit běžné záležitosti, zpravidla jeho finanční situace není dobrá, neboť přijde o pravidelné zdroje příjmů a není neobvyklé, že je proti němu vedeno insolvenční řízení.

Má taková osoba vůbec možnost domáhat se svých práv za situace, kdy jeho dlužníci spoléhají na nemožnost vymáhání existujících pohledávek.

Ano má. Jak judikoval Ústavní soud ve svém rozhodnutí II. ÚS 3112/17, ve kterém jsme úspěšně zastupovali našeho klienta „právo na přístup k soudu nesmí skončit za mřížemi věznice“.

Obecným soudům nezbylo než respektovat náš názor podpořený nálezem Ústavního soudu a společně s klientem jsme dosáhli jeho osvobození a pokračování vymáhání nikoli malé pohledávky.

Nejnovější články na Váš e-mail

Budeme Vám zasílat upozornění na naše nové články.
Dozvíte se o nich jako první!

„ODKLAD“ (NEJEN) NÁJEMNÉHO ZA PROSTORY SLOUŽÍCÍ PODNIKANÍ
Nedávno jsme napsali článek týkající se nájemného prostor sloužících podnikání, které byly dotčeny výskytem nové...
COVID-19 A OCHRANA ZAMĚSTNANOSTI
Všichni, zaměstnanci, zaměstnavatelé, podnikatelé či osoby samostatně výdělečně činné, se nyní potýkáme s problémem způsobeným...
COVID-19 A NÁJEMNÉ PODNIKATELKÝCH PROSTOR
Opatření spojená s výskytem onemocnění COVID-19 způsobeným novým typem koronaviru postihla velkou většinu podnikatelů. Podnikatelé...

Proč zvolit právě nás

Právo efektivně propojujeme s dalšími obory pro vybraná odvětví trhu. Díky pečlivě sestavenému týmu specialistů a moderním technologiím vám poskytneme službu, s níž budete spokojeni nejen díky dosaženým výsledkům, ale také díky společné cestě. Získejte partnera pro svůj byznys.

Chcete pomoci?

Stručně nám napište, s čím Vám můžeme pomoci. Ozveme se vám co nejdříve.